Parapety marmurowe

Parapety marmurowe

Marmur jest materiałem naturalnym, powstałym w procesie przeobrażenia skał węglanowych (wapieni i dolomitów). W zależności od domieszek mineralnych może posiadać różne kolory lub wzory. Wykazuje się mniejszą odpornością na ścieralność i warunki atmosferyczne od granitu. Polecany jest zatem w miejscach, które są mniej narażone na działanie czynników atmosferycznych. Do zaoferowania mamy Państwu najpiękniejszy marmur na rynku polskim – NAPOLEON DAINO REALE (inaczej nazywany BRECCIA SARDA). Posiada niepowtarzalne użylenie oraz kolor idealnie współgrający z drewnianymi elementami. Zastosowany we wnętrzu gwarantuje nam niezwykły efekt. Produkujemy go pod handlową nazwą NAPOLEON.

Kolorytyka parapetów marmurowych

 • Napoleon
 • Napoleon
 • Napoleon
 • Napoleon

Dane techniczne

 • parapety o grubości tylko 30mm na żądany wymiar (max dł. uzależniona od wymiarów aktualnie dostępnych płyt)
 • orientacyjna waga 1m² materiału to: grubość 30mm – ok. 85kg

Mycie i konserwacja marmuru

Do odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji marmuru służą środki o neutralnym pH. Powierzchnie powinny być myte ciepłą wodą, a następnie przetarte do sucha miękkim materiałem.

Do konserwacji marmuru używamy:

 • Wosk bezbarwny, który nie zmieni odcienia marmuru, a jedynie ożywia jego piękno
 • Specjalnych środków służących do uszczelniania porów na powierzchni marmuru, zabezpieczających przed nasiąkaniem. Stosujemy je na bezwzględnie czystą powierzchnię, gdyż impregnat tworzy na powierzchni marmuru bezbarwną powłokę nie przepuszczającą wilgoci. Ewentualne zanieczyszczenia pozostałe na powierzchni będą widoczne przez warstwę bezbarwnego uszczelnienia, a nie będzie ich można usunąć poprzez zwykłe zabiegi.

Ważne informacje:

 • Powinniśmy unikać klejów i środków do pielęgnacji powyżej 10 pH.
 • Na wygląd marmuru wpływają również pozostawione na nim zanieczyszczenia. Jeśli nie są systematycznie usuwane, tworzą na powierzchni niebezpieczną patynę, wpływającą na utratę połysku. Konieczne jest zatem regularne mycie wodą i środkami o neutralnym pH.
 • Popularne produkty niszczące powierzchnię: soki, pianki do golenia, napoje alkoholowe, soda, perfumy, zmywacz do paznokci, keczup, musztarda, ocet, środki czyszczące nieprzeznaczone do kamienia, środki do włosów, szampony, mydła zawierające EDTA ,sól kamienna, piasek, pasta do zębów, środki do toalety, środki do czyszczenia rur i każda ciecz zawierająca kwasy lub zasady.

UWAGA! Produkty z marmuru są wyrobami naturalnymi. Struktura gotowego wyrobu może odbiegać od prezentowanych próbek. Nie jest wadą występowanie w tych materiałach żył, przerostów, mikropęknięć czy wżerów – dowodzi to o naturalności i szlachetności kamienia. Ewentualne reklamacje rozpatrujemy przed zamontowaniem parapetów (z wyjątkiem wad ukrytych).

Informacje zawarte na stronie mają charakter jedynie poglądowy, a prezentowane produkty mogą różnić się od rzeczywistych.