Fasady Aluminiowe

Fasady aluminiowe szklane to nie tylko zachwyt dla oka. Piękne, przeszklone budynki to jednocześnie wysoka jakość i funkcjonalność. Aluminiowe systemy fasadowe już dziś spełniają wymagania, które klienci stawiali będą za 10 lat.

  • Nowatorski design, funkcjonalność i bezpieczeństwo
  • Więcej naturalnego światła
  • Nieograniczone możliwości projektowe i aranżacyjne
kliknij po
ekspresowa wycena
lub zadzwoń 0048 71 757 50 21

Charakterystyka

Fasady aluminiowe - trwałe i efektowne


Czy połączenie aluminium i szkła jest trwałe? Przeszklone elewacje cieszą nasze oko, gdy patrzymy na szklane budynki np. biurowców lub salonów samochodowych, ale na pierwszy rzut oka wydają się przecież czymś kruchym. A jest wręcz przeciwnie! Warto wiedzieć, że ściany z aluminium i szkła są niezwykle wytrzymałe i stabilne. Aluminiowe systemy fasadowe ALURON to gwarancja wysokich parametrów technicznych. Nowa generacja fasad aluminiowych zapewnia trwałość i szczelność konstrukcji, odporność na zmiany pogodowe i bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Fasady aluminiowe są ikoną nowoczesnej architektury. To właśnie połączenie aluminiowych profili i szkła (stąd czasem określenie fasady aluminiowe szklane) sprawia, że ściany osłonowe budynków zyskują nowatorski i prestiżowy charakter. Konstrukcje przeszklonych budynków to nieodłączny element panoramy Nowego Jorku. Ciekawostką jest, że jeden z nich, czyli 325 Lexington Avenue, powstał w oparciu o – jak powiedzieliby Amerykanie - aluminium façade system wypracowany przez polską firmę ALUPROF.

Szklane ściany w biurowcu i domu jednorodzinnym


Szklana elewacja to również wyjątkowa precyzja, którą doceniają Niemcy, dlatego ALU-Fassadensysteme to coraz częstszy wybór naszych zachodnich sąsiadów. Innowacyjne rozwiązania, które cechują nowoczesne konstrukcje aluminiowo-szklane pozwalają wykorzystać je zarówno do zabudowy wewnętrznej, zabudowy zewnętrznej, jak i zabudowy fasadowej. Aluminiowe systemy ALURON są więc idealne niezależnie od tego, czy marzą Ci się szklane boksy w biurze, przeszklona witryna sklepu, czy piękny ogród zimowy w domu.

Szklane domy przestały być już mrzonką i wytworem fantazji także w Polsce. Ściany z aluminium i szkła stanowią wszechstronne rozwiązanie. Z powodzeniem sprawdzają się również w budownictwie mieszkaniowym, a efektowną szklaną elewację mogą mieć nie tylko luksusowe apartamentowce. Budowa ściany ze szkła w domu jednorodzinnym również jest możliwa. Jeśli więc zawsze marzył Ci się dom ze szklanymi ścianami - już teraz sprawdź ceny fasad aluminiowych. Będziesz pozytywnie zaskoczony!

W BestOkna.pl dostępne są wszystkie profile aluminiowe z oferty systemów ALUPROF i ALURON. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.

Fasady Aluminiowe
Fasady Aluminiowe

Dane techniczne

Fasady Aluminiowe
DANE TECHNICZNE
MB-SLIDE
MB SLIDE ST
Głębokość ramy (drzwi / okno)
50 - 97 mm
Głębokość skrzydła (drzwi / okno)
37 mm
Grubość szklenia
22 - 26 mm
min. szerokość widokowa kształtowników
Rama (drzwi / okna)
44,5 mm
Skrzydło (drzwi / okna)
68,5 mm
max. wymiary i ciężary konstrukcji
Max. wymiary skrzydła drzwi (HxL)
H do 2600 mm
L do 1800 mm
Max. ciężar skrzydła (drzwi / okna)
160 kg