Drzwi Tarasowe PSK PCV, Drewniane i Aluminium

Drzwi przesuwne PSK są świetną alternatywą dla droższego kuzyna w systemie HST. Poza niższą ceną, Twoi klienci docenią fakt, że okno balkonowe PSK mogą być wykonane na identycznym profilu jak pozostałe z zamawianych okien.

  • Dla Twoich klientów, którzy szukają tańszej opcji dla drzwi balkonowych HST
  • Wykonasz je w niemal dowolnym systemie, który wybierze klient
  • Dla klientów z ogrodem, tarasem lub balkonem, którzy chcą zaoszczędzić miejsca wewnątrz
kliknij po
ekspresowa wycena
lub zadzwoń 0048 71 757 50 21

Stwórz sobie przestrzeń

Drzwi PSK


Drzwi uchylno-przesuwne PSK swoją skrótową nazwę zawdzięczają niemieckiej nazwie, czyli Parallel-Schiebe-Kipp. Jak sam nazwa wskazuje, okno balkonowe w takim systemie możemy uchylić lub przesunąć. Niemieckie "parallel" znaczy tyle, co równoległy i idealnie opisuje zasadę działania okuć w systemie PSK. Po przekręceniu klamki aktywne skrzydło odpychane jest w naszą stronę, dzięki czemu może je przesunąć równolegle względem skrzydła biernego. Tym, co odróżnia je od HS-ów to właśnie fakt odsunięcia się skrzydła, a nie jak w HST jego podniesienia.

Co jeszcze odróżnia PSK od HS?

Z pewnością jest wyborem bardziej ekonomicznym, bo zarówno drzwi uchylno-przesuwne PCV, drewniane, czy aluminiowe zaoferujesz klientowi nawet o połowę taniej niż HST. Więc jeśli klient nie dysponuje dużą gotówką, a zależy mu na większym doświetleniu salonu wewnątrz lub widoku na ogród lub taras, wtedy PSK będzie świetnym wyborem. Prostopadłe dociśnięcie zapewnia też wysoką szczelność.

Atutem może być też fakt, że nie musisz martwić się, czy wybrany przez klienta system ma swoją wersję HST, bo drzwi tarasowe PSK wykonasz na tym samym profilu, co pozostałe okna zamawiane przez ich przyszłego użytkownika. Musi się on jednak liczyć z tym, że wychodząc przez drzwi PSK do pokonania będzie miał próg wysokości ramy okiennej.

Nie ma więc znaczenia, czy będzie to Veka Softline 76, Salamander bluEvolution 73, Schuco livIng, Gealan 9000, Eko Sun 70 (który nie ma swojego HST), czy inny system PCV z naszej oferty. Analogicznie sprawa ma się w przypadku okien drewnianych lub aluminiowych. Tutaj również bez problemu wykonasz PSK na bazie standardowego profilu.

Co łączy drzwi tarasowe PSK z HST?

Oba rozwiązanie łączy to, co Twoi klienci najbardziej docenią w systemach przesuwnych - możliwość zastosowania dużych przeszkleń, zapewniających bardzo dużą ilość światła. Drzwi przesuwne PSK są przede wszystkim doskonałą alternatywą dla tradycyjnych balkonów dwuskrzydłowych, w stosunku do których otwarcie nie zabiera powierzchni światła i miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Drzwi przesuwne PSK występują w różnych wariantach otwierania:
  • 2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą
  • 3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stała
  • 4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą (albo środkową) kwaterę stałą

Drzwi Tarasowe Schematy

Dane techniczne

Drzwi przesuwne PSK
DANE TECHNICZNE
Drzwi uchylno-przesuwne
Głębokość ramy
Zależna od systemu*
Głębokość skrzydła (drzwi / okno)
Zależna od systemu*
Grubość szklenia
Zależna od systemu*
min. szerokość widokowa kształtowników
Rama
Zależna od systemu*
Skrzydło
Zależna od systemu*
max. wymiary i ciężary konstrukcji
Max. wymiary 1 skrzydła
H do 2400 mm
L do 1600 mm
Max. ciężar skrzydła
160-200 kg


* Drzwi balkonowe uchylno-przesuwne można wykonać w prawie każdym z systemów dostępnych w ofercie BestOkna.pl, m.in. na profilach Salamander bluEvolution 73, Gealan 8000, Veka Softline 76, Gealan 9000 i innych.

Drzwi przesuwne PSK