Drzwi Przesuwne Tarasowe HST PCV, Drewniane, Aluminiowe

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, zwane też drzwiami HST (od niemieckiego Hebeschiebetür) to idealne rozwiązanie dla miłośników przyrody i osób, które uwielbiają obcować w naturą każdego dnia. Masz piękny ogród przy wymarzonym domu? Zaproś go do domu!

  • Idealna kompozycja z przydomowym ogrodem
  • Niski próg eliminuje bariery komunikacyjne
  • Nieograniczona przestrzeń i dopływ światła dziennego
kliknij po
ekspresowa wycena
lub zadzwoń 0048 71 757 50 21

Stwórz sobie przestrzeń

Unośno-przesuwne drzwi balkonowe zwane są też drzwiami HST, co stanowi skrót od niemieckiego Hebeschiebetür, czyli w dosłownym tłumaczeniu właśnie drzwi podnośno-przesuwne (mimo tego, można spotkać się z określeniem okno balkonowe HST). Drzwi z okuciem typu HST o idealny wybór dla miłośników przyrody i tych, którzy uwielbiają obcować z naturą każdego dnia.

Dzięki systemowi HST niemal zatrzesz granicę między domem a ogrodem. Olbrzymie, przeszklone powierzchnie skrzydeł (nawet do 6 metrów szerokości) sprawiają, że do środka wpada maksymalna, dostępna ilość światła dziennego. Jednocześnie wysokiej jakości uszczelnienia skutecznie chronią przed deszczem, wiatrem i hałasem. W efekcie możesz podziwiać swój ogród w całej okazałości nawet w niepogodę, a łącząc podnośno-przesuwne drzwi i ogród zimowy przez cały okrągły rok!

 

Drzwi HST aluminiowe

 

Ponadto niewątpliwą zaletą tego typu okucia jest niski próg. Niskoprogowa konstrukcja drzwi tarasowych HST to wyjątkowy komfort przy przemieszczaniu się po domu. Bez problemów przejedzie przez nią dziecięca spacerówka lub wózek osoby niepełnosprawnej. Ze spokojem będziesz mógł też spoglądać na bawiące się radośnie w ogrodzie lub na tarasie pociechy, bez obaw, że któraś potknie się wbiegając do mieszkania.

Drzwi przesuwne HST, mimo ich imponujących gabarytów, cechuje niebywała lekkość w obsłudze. Nic dziwnego, że Amerykanie określają je równie lekkim w wymowie "lift and slide door", skoro ważące nawet 400 kg skrzydło możesz przesunąć jednym palcem. Albo pilotem. Dzięki opcjonalnemu mechanizmowi wprowadzisz ogród do domu bez wstawania z wygodnej kanapy. Jaki materiał wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Drzwi HST aluminiowe 2

 

  • Dlaczego dobrym wyborem są drzwi HST z drewna?

Szczególnie ekskluzywne i ekologiczne są tarasowe drzwi drewniane, ponieważ znakomicie komponują się z otaczającą dom zielenią. Warto wiedzieć, że dzięki naturalnej właściwości drewna w pomieszczeniu tworzy się przyjazny mikroklimat. Reguluje ono ilość wilgoci, wchłaniając lub oddając ją w zależności od jej poziomu w otoczeniu.

  • Co zyskam wybierając drzwi HST z aluminium?

Aluminiowe drzwi balkonowe z okuciem typu HST warto wybrać ze względu na różnorodność wariantów. Występują w co najmniej kilku układach skrzydeł przesuwnych i nieotwieranych. Ponadto drzwi przesuwne podnośno-przesuwne czołowych producentów jak Aluprof, Aluron czy Schuco pozwalają na tworzenie złożonych konstrukcji (sięgających do kilkunastu metrów długości), potęgujących majestatyczny charakter ogromnych przeszkleń. Aluminiowe okucie to również dowolność w dobrze koloru, elegancja i trwałość.

  • Czy warto kupić drzwi tarasowe HST PCV?

Tak! Fenomenalnym wyglądem i funkcjonalnością drzwi tarasowych z systemem HST możemy cieszyć się również, gdy mamy mamy nieco mniej gruby portfel, a to właśnie dzięki wyborowi konstrukcji wykonanej z PCV. W cenie szacunkowo nawet o 1/3 niższej otrzymamy drzwi balkonowe z wysokiej jakości materiału, z całym dobrodziejstwem mechanizmu HST jak m.in. niski próg i szeroką gamą barw, które pozwolą dopasować je do pozostałej części budynku.

Drzwi HST

Dane techniczne

3
DANE TECHNICZNE
MB-SLIDE
MB SLIDE ST
Głębokość ramy (drzwi / okno)
50 - 97 mm
Głębokość skrzydła (drzwi / okno)
37 mm
Grubość szklenia
22 - 26 mm
min. szerokość widokowa kształtowników
Rama (drzwi / okna)
44,5 mm
Skrzydło (drzwi / okna)
68,5 mm
max. wymiary i ciężary konstrukcji
Max. wymiary skrzydła drzwi (HxL)
H do 2600 mm
L do 1800 mm
Max. ciężar skrzydła (drzwi / okna)
160 kg
Drzwi HST balkonowe