Skip to main content

Import Okien Sash z Polski – czy Twoja firma powinna się go bać?

Na powyższe i inne pytania dotyczące okien sash odpowiada Jarosław Susidko, specjalista od rynku brytyjskiego w firmie BESTOKNA.PL – Najlepsza okna z Polski.


Nie da się ukryć, że okna sash coraz częściej zajmują ważne miejsce w ofercie polskich producentów. Co stoi za tym trendem?

JS: Polskie firmy produkujące okna otwierają się na Anglię i stale poszerzają swoja ofertę dedykowaną na ten właśnie rynek. Normalną rzeczą jest też, że firmy te dążą do spełnienia rosnących wymagań technicznych, stawianych przez angielskie normy budowlane. Jednocześnie chcą zaspokoić indywidualne wymagania klientów. W związku z tym niejednokrotnie decydują się na produkcję okien, które znajdują odbiorców tylko i wyłącznie na Wyspach.

Czy takim sztandarowym przykładem będzie okno typu sash?

JS: Jak najbardziej. To tradycyjny system w regionie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dla klientów posiadających dom w stylu gregoriańskim czy wiktoriańskim i chcących zachować klasyczny wygląd swoich nieruchomości nie ma innego rozwiązania niż okna tego właśnie typu.

Jak mam przekonać swoich klientów na Wyspach do importu okien z Polski?

JS: Nie da się ukryć, że znaczącym argumentem jest przede wszystkim cena, która niejednokrotnie jest 2-3 razy niższa, niż na ich rodzimym rynku. Kolejną zaletą, tak jak już wspomniałem, jest coraz lepsza jakość i standard wykonania okien produkowanych w Polsce. Jeszcze 10 lat temu polscy producenci mieli znikome pojęcie o specyfice tych okien. W obecnych czasach, coraz trudniej trafić na firmę mającą w swojej ofercie okna sash, która nie zna takich pojęć jak single lub double hung, slide & swing, horn, staff beads, czy różnic między weight i spring lub oriel a cottage.

okna-sash-z-polski
Różnica pomiędzy oknem sash w wersji standard, cottage i oriel. (źródło: Pinterest)

Czy to oznacza, że mieszkańcy Wysp Brytyjskich mogą mieć pewność, że kupując okna sash w Polsce otrzymają produkt równie dobry jak rodzimy?

JS: Owszem. Specyficzne detale wykonania okna sash takie jak nawiewniki, otwory rewizyjne, parapet z twardego drewna przy reszcie konstrukcji okna z drewna miękkiego są już praktycznie standardem wykonania takiego okna w Polsce. Nierzadko też można znaleźć zakłady produkcji, które mogą zastosować pojedyncze szklenie, konieczne w niektórych dzielnicach zabytkowych Anglii, dają możliwość wyboru kształtu „hornsów” w wykończeniu lub zastosowania konstrukcji łukowej.

„Istnieją fabryki, które wykonają takie okna wedle projektu lub zastosują dokładnie te impregnaty, farby i lakiery, które zaleci im klient. Świadczy to o ogromnej przychylności dla klienta z UK.”
~ Jarosław Susidko, BESTOKNA.PL

Gama materiałów stosowanych do produkcji okien typu sash też stale się powiększa.

JS: Tak. Oprócz standardowych drewnianych okien z drewna sosnowego, dębowego lub meranti, klient może zamówić okna z innych materiałów. Myślę tu przede wszystkim o aluminium i drewnie z nakładkami aluminiowymi. Wybór asortymentu dostępnego w Polsce jest naprawdę wystarczający, żeby znaleźć u nas dokładnie to, co potrzebujesz na Wyspach.

Część osób ma zapewne obawy związane z transportem. Czy słusznie?

JS: Uważam, że nie. Przy obecnych możliwościach transportowych, wysyłka z Polski pod drzwi klienta nie stanowi żadnego ograniczenia. Bez problemu można realizować zamówienia, wysyłając je w każde miejsce wskazane przez naszego klienta. Klient decydując się na okna sash z Polski, nie ryzykuje chybionym zakupem lub tym, że przepłaci za produkt. Nie traci on, ani na jakości, ani na gwarancji, ani na wyglądzie takich okien. Może jedynie zyskać oszczędzając na zamówieniach swoje pieniądze.


Jarosław Susidko - BestOkna.plO Jarosławie Susidko: Sales manager w firmie BestOkna.pl. Specjalizuje się w stolarce otworowej dedykowanej na rynek brytyjski – oknach sash, okna typu casement (otwieranych na zewnątrz). BESTOKNA.PL są polską firmą zajmującą się eksportem stolarki do klientów biznesowych za granicą.

 

 

Mateusz Musiał

Doradca klienta w BestOkna.pl, firmie z Polski zajmującej się eksportem stolarki otworowej na cały świat. Jako dystrybutor stolarki BestOkna.pl dostarczają okna m.in. do Niemiec, krajów Beneluksu, Francji, Anglii i na Wyspy Brytyjskie, ale również do USA, czy na Seszele. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych (B2B).