Skip to main content

Instrukcja montażu okna HST w praktyce [WIDEO]

Nie wiesz jak wstawić okno unośno-przesuwne? Nie musisz! Zapraszamy do obejrzenia wideo instrukcji montażu okna HST z użyciem maszyny do montażu szyb, tzw. Glasliftera. Okno tarasowe montowaliśmy na osiedlu domków jednorodzinnych w Bogusławicach pod Oleśnicą.

Montaż okna z systemem HST w 5 krokach:

1. Rozładunek

Wielkogabarytowa konstrukcja HST waży nawet pół tony. Na placu budowy bezpieczny i sprawny transport ramy już wraz z poszerzeniami oraz dwóch pakietów szyb zapewniło wykorzystanie wózka widłowego.


2. Glaslifter w akcji

BestOkna.pl stawiają na innowacyjne rozwiązania. Manipulator do montażu szkła, czyli tzw. Glaslifter pozwala zaoszczędzić do 50% czasu i kosztów montażu, minimalizując ryzyko uszkodzeń szyby. Maszyna przyjechała aż z Warszawy, ale jej pomoc okazała się warta każdego przejechanego kilometra.


3. Przygotowanie okna

Pozostało jeszcze tylko sprawne przykręcenie kotew przez naszych monterów, by rama okna HST znalazła się w przygotowanym wcześniej otworze okiennym.


4. Wypoziomowanie i klinowanie

Bardzo ważny etap montażu okna o wielkich gabarytach, który wpływa na właściwe funkcjonowanie mechanizmu podnoszono-przesuwanego. Dlatego też nasi fachowcy korzystali zarówno z laserowego niwelatora, jak i tradycyjnych przyrządów pomiarowych. Cała konstrukcja została też odpowiednio podklinowana.


5. Zaszklenie skrzydeł

Skomplikowaną operację ułatwił Glaslifter, którego przyssawki okazały się bezcennym wsparciem przy precyzyjnym montażu mających tak duże wymiary i ważących kilkaset kilogramów szyb w ramie okna. Całą operację zakończyło pianowanie. I voilà! Właściciel domu może cieszyć się z wymarzonego okna tarasowego.


Wideo: „Montaż 5-metrowego okna HST w 5 minut!”

Mateusz Musiał

Doradca klienta w BestOkna.pl, firmie z Polski zajmującej się eksportem stolarki otworowej na cały świat. Jako dystrybutor stolarki BestOkna.pl dostarczają okna m.in. do Niemiec, krajów Beneluksu, Francji, Anglii i na Wyspy Brytyjskie, ale również do USA, czy na Seszele. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych (B2B).