All in one - Okna, Drzwi, Rolety, Bramy

50% taniej niż w Twoim kraju

Dostarczamy na czas i na cały świat

PL
Skip to main content

Techniki wietrzenia pomieszczeń

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest regularne wietrzenie pomieszczeń w których przebywamy – wymiana powietrza przyczynia się do poprawy naszej koncentracji, sprzyja dobremu samopoczuciu, a także minimalizuje ryzyko powstawania grzybów i pleśni szkodliwych dla naszego organizmu.

Istotne jest to zwłaszcza w pomieszczeniach wilgotnych typu kuchnia czy łazienka. W bardzo szczelnych, niewentylowanych pomieszczeniach tworzy nam się „efekt termosu” – jest cały czas ciepło, a wilgoć skrapla się i osiada na ścianach tworząc w efekcie nieestetyczna zacieki i prowadząc, w niedalekiej przyszłości do powstania niebezpiecznych pleśni na na ścianach. Długotrwałe utrzymywanie takiego stanu może naruszyć substancję budynku, ale również nas samych narazić na pogorszenie się samopoczucia.

Jak efektywnie wietrzyć mieszkanie?
Skorzystajcie z kilku naszych rozwiązań:
  • nawiewniki okienne: na rynku jest wiele rodzajów nawiewników, a ich ceny są naprawdę  niskie. Zamontowany w skrzydle okiennym umożliwia samoistną i trwałą wymianę powietrza w pomieszczeniu.
  • stopniowy uchył w skrzydle – mechanizm ten, ukryty w okuciu pozwoli nam, zmieniać kąt uchyłu okna. zamiast jednej pozycji otrzymujemy 5 lub 7, w zależności od potrzeby. Do „sterowania” wystarczy nam klamka okienna, którąś ustawiamy w odpowiedniej pozycji.
  • rozwórka zima-lato – dodatkowy zaczep w okuciu, który możemy z łatwością zamontować w już wstawionym oknie. Rozwórka pozwoli nam regulować uchył w zależności od pory roku. Ma dwie pozycję: ok 160 mm uchyłu latem i ok 40 mm w ustawieniu zima. Rozwórkę sami „obracamy” dwa razy w roku.
  • mikrowentylacja – właściwie standardowe już rozwiązanie w oknie, które często sami, nawet nieświadomie stosujemy.Mechanizm mikrowentylacji pozwala na „odsunąć” skrzydło od ościerznicy dając ok 6 mm szczelinę, przez którą zapewnimy sobie ciągłą cyrkulację powietrza, bez gwałtownych podmuchów. W większości wypadków jest to kwestia ustawienia klamki w pozycji pomiędzy rozwarciem, a uchyłem. Co ważne, okno nadal jest zamknięte, a specjalne zaczepy chronią je, przed otwarciem nawet w momencie pchnięcia z zewnątrz.Jesteście gotowi na powiew wiosny w swoim domu?