Skip to main content

Okno nad zlewem w kuchni

Okna nad zlewem w kuchni to coraz popularniejsze rozwiązanie. Projektujemy duże, nasłonecznione kuchnie, zatem przeszklenia stają się oczywistością. 

Usytuowanie okna nad zlewem w kuchni to coraz popularniejsze rozwiązanie. Z dwóch powodów: projektujemy duże, nasłonecznione kuchnie, często będące integralną częścią salonu, więc duże przeszklenia stają się oczywistością. I drugi powód, może trochę banalny – wykonując proste codzienne czynności możemy spoglądać na ogród a nie na wykafelkowaną ścianę- zdecydowanie przyjemniejszy widok.

Problem pojawia się na etapie wyboru właściwego okna, które można by zamontować nad zlewem tak, by otwierając je nie kolidowało z kranem, otwarte na oścież nie utrudniało dostępu do szafek, czy też nie zabierało przestrzeni nad blatem roboczym.

 Rozwiązanie tego problemu można zaczerpnąć zerkając w zagraniczne trendy okienne:

  • okno typu sash: dolne skrzydło przesuwamy do góry w pionie, bez straty przestrzeni przed oknem
  • okno PSK uchylno-przesuwne – skrzydło pracuje w poziomie, otwarte nie „wystaje” poza linię ramy
  • okno typu harmonijka – zsuwane w jedna stronę, pozwala na uzyskanie największej otwartej przestrzeni.

Katarzyna Religa

Doradca klienta w BestOkna.pl, firmie z Polski zajmującej się eksportem stolarki otworowej na cały świat. Jako dystrybutor stolarki BestOkna.pl dostarczają okna m.in. do Niemiec, krajów Beneluksu, Francji, Anglii i na Wyspy Brytyjskie, ale również do USA, czy na Seszele. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych (B2B).